top of page

ASIR BANK Yönetim Kurulu Belli Oldu

Al Handal International Group, "Asır" Bank'ın kurulduğunu duyurdu. Yeni yatırım kuruluşunun, Türkiye'deki müşterilerine özel geniş yelpazede yenilikçi bankacılık hizmetleri sunarak uluslararası bankacılık sektöründe önemli bir rol oynaması bekleniyor.


Duyuru, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 23 Mart 2023'te yayımlanan kararının ardından geldi. Yeni yatırım bankasının, inşaat gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Al Handal International Group'un küresel varlığını güçlendirmesi bekleniyor.


Al Handal International Group Yönetim Kurulu Başkanı Wadeea Al Handal, bu önemli yatırım projesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, bunun grubun hizmetlerini çeşitlendirmeyi ve tüm müşterilerin kullanımına sunmayı amaçlayan yeni stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti. "Türkiye'deki özel ve kamu işadamları da dahil olmak üzere müşterilerimize yenilikçi finansal hizmetler ve çözümler sunmayı amaçlayan Asır Bank'ı kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz."


Yeni banka, Türkiye, Irak ve diğer bölgesel ve uluslararası ülkelerdeki müşteriler arasında güvenilir bir ticari ve yatırım köprüsü olmayı hedefliyor. Kurucuları, müşterilerle tam güvene ve karşılıklı faydaya dayalı güçlü bir ilişki kurmaya kararlıdır. Yeni bankanın ana misyonu, müşterilerine yenilikçi, özelleştirilmiş hizmetler ve çözümler sunmanın yanı sıra, onların bankacılık ihtiyaçlarını üst düzey teklifler ve rekabetçi fiyatlarla karşılamaktır.


Yeni banka, başta bankacılık ve ticari faaliyetlerinde Banka'nın rehberliğinden yararlanmak isteyen yurt içi ve yurt dışındaki yatırımcılara geniş bir yelpazede bankacılık hizmetleri sunuyor. Öncelikle yatırım bankacılığı hizmetleri, kurumsal finansman, varlık yönetimi ve ticari finansmana odaklanmaktadır. Ayrıca tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış çözümler sunarak Al Handal Grubu'nun sektör ve yatırım alanındaki kapsamlı uzmanlığından yararlanmayı planlıyor.


Bu bağlamda Sayın Wadeea Al Handal, özel bir açıklamada şunları açıkladı: "Hedefimiz, müşterilerimize Türk topraklarında entegre bir bankacılık hizmetleri yelpazesi sunmaktır. Asır Bank'ın kuruluşunun, Türkiye'ye olumlu bir etkisi olacağına inanıyoruz. Özelde Türkiye ekonomisi ve genel olarak tüm bölge. Bu, Al Handal Grubu'nun kuruluşundan bu yana hedeflerini ve ana yönelimlerini açıkça yansıtıyor."


Yeni banka, Türkiye'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) denetimi altında faaliyet göstermekte olup, uluslararası bankacılık sektörünü geniş bir anlayışa sahip, son derece deneyimli profesyonel bir kadro tarafından yönetilmektedir. Yeni bankanın yönetim kurulunda finans ve iş dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor.留言


bottom of page